MEDIA

Oddychanie najważniejsze! Trening dla kobiet w ciąży

Radio PIK Oddychanie najważniejsze! Trening w plenerze dla kobiet w ciąży

Specjalny trening dla kobiet w ciąży odbywał się w czwartek na polanie Różopole w Myślęcinku. W spotkaniu mogły wziąć udział przyszłe mamy, które miały zgodę od lekarza prowadzącego na wykonywanie ćwiczeń.

Trening prowadziła Paulina Wojciechowska – nauczycielka pilates i trenerka medyczna kobiet w ciąży. – Przygotowujemy się do świadomego i aktywnego porodu, przede wszystkim porodu w relaksie. Panie uczą się poczucia swojego ciała, czyli tego, co mają zrobić w porodzie – jak świadomie oddychać w porodzie, i tym samym łagodzić sobie bóle porodowe i pomóc dziecku przyjść na świat – tłumaczyła.

Paulina Wojciechowska prowadzące studio Pilates w Bydgoszczy, zdobyła tytuł Lwic Biznesu w ogólnopolskim plebiscycie dla przedsiębiorczych kobiet.

Wojciechowska jest pomysłodawczynią i założycielką Flow Motion Studio Pilates i Trening Funkcjonalny oraz Flow Studio Zdrowia i Urody Paulina Wojciechowska. Przygotowuje kobiety do aktywnego porodu, pomaga przejść przez okres ciąży bez większych dolegliwości bólowych.

Ciąża, jak sama nazwa wskazuje, stanowi dla kobiety „obciążenie”, a sam poród to wysiłek porównywany nieraz do biegu maratońskiego. Łatwiej tym zadaniom podołać, kiedy się jest w dobrej formie. Trzeba jednak zadbać o nią już wcześniej i przyzwyczaić ciało do regularnych ćwiczeń. Wtedy gimnastykę, długie spacery czy pływanie będzie można spokojnie kontynuować w stanie odmiennym.

Paulina Wojciechowska zdobyła tytuł Trenerka Najlepsza Dla Zdrowia 2020

15 października 2020 r. kapituła VIII edycji Konkursu Najlepszy Dla Zdrowia 2020 jednogłośnie przyznała Paulinie Wojciechowskiej tytułu Trenerka Najlepsza Dla Zdrowia 2020.

Paulina Wojciechowska zajmuje się przygotowaniem kobiet do porodu, ma ogromna wiedzę w tym zakresie. Kobiety po treningach z nią dużo lepiej znoszą poród i są przygotowane.

Paulina Wojciechowska to trenerka medyczna kobiet w ciąży oraz certyfikowana nauczycielka londyńskiej szkoły Body Control Pilates należąca do European Register of Exercise Professionals. Mentorka kobiet w ciąży, jej misja jest prowadzenie kobiet do świadomego, aktywnego porodu w głębokim relaksie. Twórczyni programu ćwiczeń Flow Motion Trening dla kobiet na każdym etapie ciąży i po porodzie. Założycielka strony i platformy www.flowporod.pl z treningami, tematyką aktywnego porodu, relaksacją i afirmacjami pozwalającymi przygotować się bezpiecznie, online, kobietom do porodu, nie wychodząc z domu. W swoich treningach wykorzystuje wiedzę z zakresu medycyny, fizyki, fizjoterapii, biomechaniki ruchu, zdobywaną na międzynarodowych szkoleniach i warsztatach oraz pracą z fizjoterapeutami, osteopatami i lekarzami.

Aktywnie promuje zdrowy styl życia oraz świadome przygotowanie do porodu, będąc prelegentką wielu konferencji, poświęconych kobietom w ciąży oraz podczas audycji w radiu i telewizji. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki chłopców. Jej największym zainteresowaniem jest ruch i otaczająca nasze ciało powięź. W tym kierunku poszerza swoją wiedzę anatomiczną. Największe marzenie to, by każda kobieta w ciąży doświadczyła pięknego cudu narodzin swojego dziecka.

Paulinę Wojciechowską nominował Michał Żabiński, dyrektor Klubu Zdrowego Życia.

***

Skład kapituły VIII edycji Konkursu Najlepszy Dla Zdrowia 2020  jest następujący:

  1.  Doktor nauk medycznych Danuta Myłek, przewodnicząca kapituły, alergolog, autorka dwóch książek: „Oswoić alergie” oraz „Od lekarza do kucharza”.
  2. Mgr Elżbieta Krajewska, pełnomocnik ULAN Sp. z o.o.
  3. Mgr Jerzy Krajewski, prezes ULAN Sp. z o.o.
  4. Michał Żabiński, dyrektor Klubu Zdrowego Życia